Oxer bygger mer i Asker
Oxer Eiendom skal bygge ytterligere 18 000 kvadratmeter i Asker.
Dette er en artikkel fra NE nyheter, som nå er blitt til Estate Nyheter. Redaksjonen.
Eiendomsutviklerens planer innebærer et nytt kontorbygg på nabotomten til Asker Panorama i Drengsrudbekken. Arkitektfirmaet Nordic – Office of Architecture stakk av med seieren i en arkitektkonkurranse for det nye bygget.
— De kriteriene vi la til grunn var arkitektur, samspill med Asker Panorama på nabotomten, byggets størrelse og volum, plassering, profilering på fasade, fleksibilitet med tanke på flere brukere og fellesfunksjoner og –arealer, sier Erling Langeland, administrerende direktør i Oxer.
Det planlagte nybygget får et areal på rundt 18 000 kvadratmeter, med plass til mellom 800 og 1000 arbeidsplasser. Byggestart er våren 2016, gitt at 60 prosent av lokalene er utleid. Det er næringsmegleren Newsec som har fått arbeidet med å leie ut eiendommen.
– Bygget tilpasser seg omgivelsene og eksisterende bygningsmasse på en meget god måte, og vi tror byggets design, funksjoner og kvaliteter vil tiltrekke seg spennende leietakere innenfor offshore, IT, ingeniører og typiske kunnskapsbedrifter. Med dette bygget forsterker Oxer sin posisjon som en nyskapende og seriøs eiendomsaktør, sier Jan W. Roll, utleiesjef i meglerhuset Newsec.
NE nyheter skrev tidligere denne uken at Ferd Eiendom vil føre opp et nybygg på 14 000 kvadratmeter i Kraglund kontorpark, slik at Asker-markedet tilføres betydelig kapasitet.
(Foto/Illustrajson: Nordic)