BRENNER FOR FJORDBYEN: Kjell Kalland er gjest i podcasten Bak fasaden med DJ & Rønne.

Fin fyr med eget fyr

Kjell Kalland fikk ikke nok av ekstremt krevende eiendomsutvikling i Fjordbyen. Han måtte renovere sitt eget private fyr i Arendal da han skulle slappe av på fritiden.

Publisert

Sjefen for Hav Eiendom er ikke spesielt tålmodig, men har likevel valgt en jobb hvor det tar tiår å komme i mål med eiendomsprosjektene i Fjordbyen. Og når han fikk ikke nok av ekstremt krevende eiendomsutvikling på jobben, måtte han renovere sitt eget private fyr i Arendal da han skulle slappe av på fritiden.

Få er mer entusiastiske til utviklingen av bolig- og næringsprosjekter ved sjøen i Oslo enn Kjell Kalland, men han advarer de som vil tvinge frem løsninger som ikke gir den økonomiske uttellingen som Bjørvika-avtalene legger opp til.

– Dersom vi reduserer utbyggingsvolumene, klarer vi ikke finansiere alt vi skal finansiere, sier Kalland og peker på at Hav Eiendom skal finansiere flytting av havnen ut av sentrum og levere høy kvalitet til befolkningen i områdene som Oslo Havn flytter fra.

Powered by Labrador CMS