Presenterer Meierikvartalet i Lillestrøm

Nå legges planene for det nye bykvartalet Meierikvartalet i Lillestrøm for politikerne.

Publisert Sist oppdatert

Dette er en artikkel fra NE nyheter, som nå er blitt til Estate Nyheter. Redaksjonen.

Det er Breidablikk Eiendom og ØIE Eiendomsutvikling som skal utvikle Meierikvartalet i Lillestrøm, bare 300 meter fra Lillestrøm stasjon. I 2014 vant DARK arkitektkonkurransen for kvartalet, som i dag preges av asfalt, parkering og en bygningsmasse med lav utnyttelse og kvalitet.

Det nye Meierikvartalet går over to bykvartaler og vil kunne bygges ut med 75 000 kvadratmeter. Bebyggelsen ut mot gatene skal få syv etasjer pluss en tilbaketrukket etasje. Det planlegges også tre boligtårn på henholdsvis 15, 17 og 19 etasjer innerst i kvartalet.

Planene som nå legges frem for politikerne i Skedsmo innebærer høgskole, kontor, boliger og handel, spisesteder og sosiale møteplasser.

– Meierikvartalet skal bidra til at Lillestrøm blir et bysentrum som rommer det hele; «work, live and play» sier arkitekt og urbanist Alv Skogstad Aamo fra DARK.

(Ill.: DARK)

Powered by Labrador CMS