OPPOVER
Morten Hotvedt i Eneo Eiendom
tror økte byggehøyder er en god
løsning for næringsparker i og
rundt Drammen.
Foto: Eneo
Vestkorridoren mangler store næringstomter
I årevis har de store aktørene lagt sine lager- og logistikkanlegg i Vestby sørøst for Oslo og langs E6 nordover mot Gardermoen. Vestkorridoren på sin side, mangler mye av denne satsingen.
Da Kolonial.no, dagens Oda, var på jakt etter et egnet sted til sitt nye gigantlager på vestsiden av Oslo, var Eneo Eiendom raskt på banen. Og det endte med en leiekontrakt for den 35 mål store tomta på Liertoppen. Der, ved siden av Bauhaus, bygde så Oda sitt 19.000 kvadratmeter store anlegg som åpnet i 2022.
Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp. Dere vil motta en e-post en uke før oppsigelsestiden for å minne om utløp.
Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva
• Få tilgang på alle artikler • Få alt av innhold i Norges største eiendomsarkiv • Motta nyhetsbrev