PST-bygget solgt

Kim Erla har solgt PST-bygget i Nydalen til et NRP-syndikat. Gevinsten er formidabel på drøye ett år.

Publisert Sist oppdatert

Dette er en artikkel fra NE nyheter, som nå er blitt til Estate Nyheter. Redaksjonen.

Det var for litt over ett år siden at Kim Erlas City Finansiering kjøpte Nydalen Allé 35, det såkalte PST-bygget, av et Pareto-syndikat. NE nyheter hadde da grunn til å tro at kjøpet ble gjort til en yield på rundt 6 prosent, noe som tilsvarte en pris på et stykke over 400 millioner kroner.

Siden har yielden på eiendommer i Oslo-området falt betraktelig, og Kim Erla gjør dermed et kupp når han nå har solgt eiendommen videre. I markedet snakkes det om en yield på 5,25 prosent og at Erla har hatt en gevinst på 60-70 millioner kroner. Salgssummen skal være rundt 500 millioner kroner.

– Jeg kan bekrefte at vi har solgt PST-bygget til NRP, men jeg ønsker ikke å kommentere noen tall. Vi har solgt en god eiendom til en god pris, sier adm. direktør Svein Dugstad i City Finansiering.

Nydalen Allé 35 ligger drøyt 200 meter sørøst for Nydalen T-banestasjon, og har et areal på rundt 30 000 kvadratmeter.

Powered by Labrador CMS