Henrik Selvaag går til Union Residential.
Selvaag går til Schumann
UNION Residential har ansatt Henrik Selvaag som ny Investment Director.
Henrik Selvaag har 20 års erfaring med investeringer innen boligutvikling fra Selvaag-konsernet, og skal jobbe med investeringer i boligutviklingsselskaper, utviklingsporteføljer og boligprosjekter i Norge og Sverige.
UNION Residential har satt opp to boligutviklingsfond, og er nå i full gang med investeringene i det andre fondet. Strategien er å utvikle boligprosjekter gjennom oppkjøp av enkeltprosjekter, boligutviklingsselskaper og -porteføljer, samt joint ventures, med hovedvekt på de største byene i Norge og Sverige. Det første fondet har blant annet stått bak oppkjøpet av boligselskapet Nåbo, der UNION i år solgte en vesentlig del av porteføljen til den nordiske boligutvikleren JM for 1,1 milliarder svenske kroner, og etableringen av Gjelsten Residential Oslo sammen med Gjelsten Bolig. Med det andre fondet skal UNION Residential videreføre og trappe opp denne aktiviteten i begge land.
Bakteppet er et boligmarked med et betydelig gap mellom bygging og behov. Etter flere år med historisk lav igangsetting av nye boliger, kombinert med historisk høyt salg av bruktboliger, opplever mange utviklere likviditetsutfordringer. For en aktør med kapital og kompetanse til å ta ned risiko i prosjekter, skaper dette gode forutsetninger for nye investeringer – noe som ligger til grunn for UNION Residentials økte aktivitet fremover.
– Det er fantastisk å få en så erfaren ressurs som Henrik ombord. Vi er godt i gang med investeringer i vårt andre boligutviklingsfond, og skal være svært aktive fremover, sier Baard Schumann, managing partner i UNION Residential.
– Det blir veldig moro å få jobbe med Baard igjen, og jeg gleder meg til å bidra til å finne de beste investeringene i dagens marked, sier Henrik Selvaag.