MOTBØR: Mens mange boligkjøpere tidligere har fått prisavslag eller erstatning ved funn av skjeggkre, har trenden nå snudd - i hvert fall hva avgjørelser i Finansklagenemnda angår.

Nå er det stang ut for alle skjeggkre-krav (+)

En gjennomgang av avgjørelser i Finansklagenemnda viser at krav om erstatning som følge av skjeggkrefunn i boligkjøp ikke lenger fører frem.

Publisert Sist oppdatert

De siste årene har det vært en rekke tvister hvor boligkjøpere har krevd prisavslag på grunn av forekomster av skjeggkre. Det utrivelige insektet er ikke farlig for mennesker, men er likevel ikke noen velkommen gjest, og i hvert fall ikke hvis forekomsten er betydelig.

Tegn et abonnement på Estate Pluss!

• Få tilgang på alle artikler • Få alt av innhold i Norges største eiendomsarkiv • Motta nyhetsbrev

Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva

Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp.
Powered by Labrador CMS