SATSER I HAUGESUND OG PÅ KARMØY: F.v. Hege Stange og Hedda Ulvness.
Foto: Eie
EIE eiendomsmegling inntar Haugalandet
Med de nye kontorene har EIE over 50 kontorer over hele landet. – Nå styrker vi A-laget.
– Vi er veldig fornøyde med å etablere oss på Haugalandet. Når vi går inn i nye områder, er det viktig for oss med sterke team som har god lokalkunnskap. EIE skal være en aktør som både kjøpere og selgere opplever som trygg, kompetent og tett på markedet, sier Hedda Ulvness i EIE eiendomsmegling.
Satsingen er en del av selskapets langsiktige strategi om å vokse i attraktive regioner med gode boligmarkeder og sterke lokalmiljøer. Gjennom avtalen med Eiendomsmegler A får EIE eiendomsmegling kontorer i Haugesund og på Karmøy.
– Eiendomsmegler A representerer akkurat det vi ser etter i en samarbeidspartner: Høy faglig kvalitet, sterk lokal forankring og tydelige verdier. Robuste fagmiljøer er grunnlaget for at kunden får de beste rådene, sier Ulvness.
Sterke fagmiljøer
Med kontorer i Bergen og Stavanger har EIE lenge ønsket å etablere seg på Haugalandet. Overgangen gjennomføres i begynnelsen av juni, og vil være godt synlig både gjennom nytt navn, profil og aktivitet i markedet. Med de nye kontorene har EIE over 50 kontorer over hele landet.
– Nå styrker vi A-laget. Vi tar med oss alt det vi har bygget opp siden starten i 2010, samtidig som vi får et større faglig miljø og et solid system i ryggen, sier Hege Stange, eier og faglig leder i EIE eiendomsmegling på Haugalandet.
Ulvness påpeker at EIEs strategi ikke bare handler om vekst, men om å bygge robuste fagmiljøer.
– Vi bygger EIE for fremtiden. Vi tilfører et solid fagmiljø som har omfattende kunnskap og erfaring innen regelverk og dokumentasjon, samtidig som vi satser tungt på rekruttering og etterutdanning, sier Ulvness.
Store livsendringer
Stange er tydelig på hva som fortsatt skal skille dem ut.
– For oss handler eiendomsmegling om mer enn boliger og budrunder. Vi jobber med store livsendringer for folk, enten det er førstegangskjøpere eller mennesker i krevende livssituasjoner. Vi har alltid hatt stor respekt for hver eneste transaksjon – og det skal vi fortsatt ha, sier Stange.