Andreas Jul Røsjø, adm. direktør Møller Eiendom.
LAV GJELDSANDEL: Andreas Jul Røsjøs Møller Eiendom har en verdijustert belåningsgrad på 43 prosent og 81 prosent av gjelden sikret med rentebytteavtaler.

Møller Eiendom tjente 100 mill. på Consigli-eventyret

Møller Eiendoms investering i Consigli på 5 millioner kroner ga en gevinst på 98,4 millioner kroner.

Publisert

Det kommer frem i årsrapporten til Møller Eiendom. Selskapet var en av de tidlige investorene i proptech-selskapet Consigli, som ble solgt for rundt 4 milliarder til det amerikanske gigantselskapet Aecom. Gevinsten på 98,4 millioner kroner blir bokført under posten andre driftsinntekter.

Tegn et abonnement på Estate Pluss!

Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp. Dere vil motta en e-post en uke før oppsigelsestiden for å minne om utløp.

Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva

• Få tilgang på alle artikler • Få alt av innhold i Norges største eiendomsarkiv • Motta nyhetsbrev
Powered by Labrador CMS