Solgte seg ut av Real Eiendomsmegling AS.

Eivind Aursøy har kjøpt ut Tom Hagen fra meglerfirmaet Real Eiendomsmegling AS i Lørenskog. Aursøy sier til NæringsEiendom at det er en ren forretningsmessig begrunnelse som ligger bak. Hagen og Aursøy er gode venner og vil fortsatt samarbeide om Hagens eiendommer.

Publisert Sist oppdatert

Dette er en artikkel fra NE nyheter, som nå er blitt til Estate Nyheter. Redaksjonen.

– Vi var enige om at det var best for selskapet at jeg ble eneeier, sier Aursøy.Hagen har i flere år vært “sleeping partner” i Real og hadde i perioder aksjemajoriteten. Vi får ikke vite hva Hagen fikk for å selge seg ut, men Aursøy sier at begge parter er tilfreds med prisen.

– Mye ledigReal Eiendomsmegling AS ble stiftet i 1987 med bl.a. Hagen på eiersiden. Aursøy begynte i selskapet i 1988 og gikk inn på eiersiden i 1990. I starten bidro Hagen med mye kompetanse og var med på å bygge opp selskapet, som leier kontorer i et av Hagens bygg. De fem ansatte driver primært med næringsmegling, selv om selskapet også arbeider noe med boligeiendommer. I disse dager går de ut og søker flere medarbeidere og med ytterligere konsentrasjon på næringsmegling.– Det er mye ledig utleieareal på Romerike for tiden, og det er et økende behov for meglertjenester, sier Aursøy.

SOLGTE: Tom Hagen

KJØPTE: Eivind Aursøy

Relaterte saker:Eiendomsinvestor siden 1970-tallet

Powered by Labrador CMS