Oppgraderer Sandvika Storsenter

En del av Sandvika Storsenter oppgraderes, og nå jobbes det med å få inn nye butikk- og serveringskonsepter.

Publisert Sist oppdatert

Dette er en artikkel fra NE nyheter, som nå er blitt til Estate Nyheter. Redaksjonen.

Det er rundt det såkalte Elvetorget nærmest Sandvika Sentrum at Sandvika Storsenter nå er i gang med en større oppgradering. Ifølge Budstikka skal alle etasjene rundt Elvetorget pusses opp, og det skal åpnes flere nye butikker.

– Vi holder på å pusse opp Elvetorget, den delen av senteret som er nærmest Sandvika sentrum. Denne åpnet i 1997 og vi oppgraderer nå alle tre etasjene. Det blir litt endring i butikkmiksen og kundelogistikken endres litt ved at rulletrapper skal flyttes. Dette får noen praktiske konsekvenser, sier senterdirektør Kathrine Ingerø til Budstikka.

Blant annet er spisestedet Husmann avviklet, mens Kanel har åpnet i en annen del av senteret.

– Som en del av fornyelsen i denne delen vil en del nytt utleieareal frigjøres. Her vil interiørbutikken Annen Etasje og bokhandelen Ark komme med åpning til høsten, sier Ingerø til Budstikka.

Det blir flere endringer av leietakere i den delen som nå oppgraderes, og Ingerø forteller om stor interesse fra ulike butikk- og serveringskonsepter.

– Vi er heldige med at mange vil inn på Sandvika Storsenter. bare denne uken har jeg fått tre henvendelser, det er en jevn strøm. Det kommer til å skje enda mer enn det som er nevnt nå fremover, vi jobber hele tiden med optimalisere butikkmiksen vår, sier senterdirektøren til Budstikka.

Foto: SSU. Lisens: CC-BY-SA-3.0

Powered by Labrador CMS