Ikke solgt
Lysaker Polaris er ennå ikke solgt, men en løsning nærmer seg.
Dette er en artikkel fra NE nyheter, som nå er blitt til Estate Nyheter. Redaksjonen.
Det er antatt fra markedshold at det nye store kontorprosjektet til NCC Property Development på Lysaker i Philip Pedersens vei nærmest er solgt. NE nyheter har fra tre ulike hold fått indikert en pris på drøyt 750 millioner kroner og en yield på snaue 6 prosent.
Malling & Co var en av dem som antydet dette for noen uker siden, men adm. direktør Manne Aronsson i NCC Property Development avkreftet overfor NE nyheter like før jul at eiendommen var solgt.
– Nei, den er ikke solgt, men vi holder på med en prosess for å selge bygget, sier Aronsson. Pareto skal etter det NE nyheter erfare være en høyaktuell kandidat som kjøper. Bygget er «som skapt» for syndikater, et ferdig utviklet nybygg med lave eierkostnader og en lang og sikker leiekontrakt.
Hele det første byggetrinnet av Lysaker Polaris (se illustrasjon) på 18 500 kvadratmeter er nemlig leid ut, til oljeserviceselskapet Technip. Innflytting her skjer i juni neste år.
Lysaker Polaris skal ferdig utbygget bestå av to kontorbygg på til sammen 34 000 kvadratmeter.