Aktuelt:

DØM TIL Å BETALE ERSTATNING: Mikkel Vislie, advokat og partner i advokatfirmaet Selmer.

Selmer-topp: - Dette er en spesiell sak

- Dommen er overraskende, sier Selmer-direktør Atle A. Carlsen etter at Selmer-advokat og partner Mikkel Vislie er dømt til å betale 37 millioner kroner i erstatning etter at et eiendomssalg havarerte i Oslo.

Publisert Sist oppdatert

- Retten mener at det er særlig grunn til å feste lit til advokater som opptrer på vegne av klient som om de har en fullmakt. Advokaten skal kjenne til avtalerett, fullmakter og faren ved opptre med en fullmakt han ikke har. Advokaten har en plikt til å være aktpågivende for å ivareta sin klients interesser, og det vil følgelig være en særlig grunn for medkontrahenten til å feste tiltro til en advokat som opptrer som om han har fullmakt.

Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva

Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp. Dere vil motta en e-post en uke før oppsigelsestiden for å minne om utløp.

Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva

• Få tilgang på alle artikler • Få alt av innhold i Norges største eiendomsarkiv • Motta nyhetsbrev
Powered by Labrador CMS