Solgte tomt for 213 mill.

Selvaag Bolig solgte en boligtomt i fjerde kvartal for 212,5 millioner kroner.

Publisert Sist oppdatert

Dette er en artikkel fra NE nyheter, som nå er blitt til Estate Nyheter. Redaksjonen.

Salget er en bekreftelse av meldingen som kom i juni i fjor. Selve salget fant sted i desember 2012, ifølge adm. direktør Baard Schumann i Selvaag Bolig.

Schumann husker ikke størrelsen på tomten, men skriver i en e-post til NEnyheter at den ligger i Sandakerveien 102 i Nydalen. Tomten kalles for øvrig “Lillohøyden”. Selvaag Bolig skal føre opp flere hundre leiligheter på den gjenværende delen av tomten.

“Kommunen hadde behov for en skoletomt i bydelen (se illustrasjon)”, skriver Schumann i en e-post til NEnyheter.

Salget av tomten ga Selvaag Bolig en regnskapsmessig gevinst på drøyt 50 millioner kroner, mens prosjektkostnadene knyttet til tomten er belastet regnskapet med 155,5 millioner kroner. 

I en protokoll fra driftsavdelingen til Nordre Aker Bydel fra i fjor høst kan det se ut om hele tomteområdet er på om lag 20 mål. I så fall har Selvaag Bolig solgt tomten til 10 600 kroner kvadratmeteren.

Skolen skal stå ferdig i 2016 og få rundt 840 elever i trinnene 1-7.

Illustrasjon: Planforum Arkitekter

Powered by Labrador CMS