Skandalesjef til ITFornebu
ITFornebu Eiendom har ansatt den sparkede Entra-sjefen Erik Løfsnes som ny sjef. – Vi har gjort våre undersøkelser, sier styreleder Thormod Hermansen.
Dette er en artikkel fra NE nyheter, som nå er blitt til Estate Nyheter. Redaksjonen.
Det var langt fra noen god attest Erik Løfsnes fikk av Entra Eiendoms styreleder Grace Reksten Skaugen da han måtte gå fra selskapet.
– Løfsnes har fått rimelig anledning til å forklare forholdene for styret, og da dette ikke skjedde på en tilfredsstillende måte, fant styret at de ikke lenger hadde den nødvendige tillit, sa Reksten Skaugen.
Men nå får Løfsnes en ny start. Styret i ITFornebu har ansatt Løfsnes i stillingen som adm. direktør i eiendomsselskapet. Styreleder Thormod Hermansen er ikke redd for å ansette Løfsnes etter Entra-historien.
– Vi har gjort alle de nødvendige undersøkelsene. Løfsnes er en veldig dyktig og høyt kvalifisert mann. Vi har ikke funnet noe som helst som skal kunne diskvalifisere han fra å være en fullt ut kvalifisert leder. Vi er tvert i mot veldig godt fornøyd med å få Løfsnes til IT Fornebu Eiendom, sier Hermansen til ne.no.
Det var flere forhold som felte Løfsnes fra jobben som Entra-sjef. En knusende rapport slo fast at det var dårlig dokumentasjon ved kjøp og salg av eiendommer, uheldige bonusordninger og endring av strategi uten at det var avklart med Stortinget. Ifølge Aftenposten skal Løfsnes også ha holdt tilbake informasjon og gitt feilaktige opplysninger til Riksrevisjonens granskere.
ITFornebu Eiendom utvikler og drifter eiendommene til ITFornebu. Terminalbygget på rundt 35.000 kvadratmeter er den viktigste eiendommen, men selskapet bygger også ut det såkalte Portalbygget.