SAMMENSLÅING: Under signeringen mellom Cushman & Wakefield og DTZ Realkapital Eiendomsmegling i London. F.v. Agneta Jacobsson, Head of Sweden and the Nordics, Cushman & Wakefield, Peer Christensen, CEO Realkapital Gruppen og Anne Bruun-Olsen, administrerende direktør og partner i DTZ Realkapital Eiendomsmegling, som vil bli Head of Norway for Cushman & Wakefield Realkapital, fra 2017.

Nå er avtalen signert

Fra januar 2017 vil DTZ Realkapital Eiendomsmegling endre navn til Cushman & Wakefield Realkapital.

Publisert Sist oppdatert

– Avtalen med Cushman & Wakefield er nå formalisert og signert, og vi kan slippe jubelen løs, sier Anne Bruun-Olsen, administrerende direktør og partner i DTZ Realkapital Eiendomsmegling AS, som skal fortsette å lede selskapet.

Nå er de godt i gang med rebrandingprosessen, og fra januar 2017 vil DTZ Realkapital Eiendomsmegling endre navn til Cushman & Wakefield Realkapital.

Les også: DTZ Realkapital inngår samarbeid med Cushman & Wakefield

Verdensledende– Etter at TPG (Texas Pacific Group), eiere av DTZ Internasjonal, kjøpte Cushman & Wakefield, har det vært jobbet «world wide» med å velge ut nye partnere i respektive land. Vi er stolte over at valget falt på oss, og at vi har fått tilliten til å representere et av verdens ledende rådgivnings- og meglerselskap i Norge, sier Bruun-Olsen.

– Det er nå enighet om en avtale som er motiverende for begge parter, i tillegg vil vi beholde Realkapital-navnet, som knytter oss sammen med våre søsterselskap Realkapital Utvikling og Realkapital Corporate Finance, fortsetter hun.

Et internasjonalt nettverk– Med Cushman & Wakefield i ryggen vil vi stå enda bedre rustet for å bistå eksisterende og nye kunder med gode eiendoms- og investeringsråd, samt å sørge for å ha førsteklasses kompetanse og formidle trender og muligheter fra det store utland, med støtte fra et fantastisk nettverk med mer enn 43.000 kollegaer i over 60 land, understreker hun.

Bruun-Olsen påpeker at selskapet allerede har en svært sterk posisjon i Norge innenfor leietakerrådgivning og verdivurdering, og et sterkt Capital Markets-team, som de også ønsker å videreutvikle med tilhørende analysekapasitet. I den sammenheng vil de ha fokus på å samle sine felles nordiske ressurser og videreutvikle et sterkt nordisk team, med sine kollegaer i blant annet Stockholm, som med Thomas Persson og Anders Nordvall i front har gjennomført transaksjoner for 10 milliarder bare i november.

– Vi ønsker også å videreutvikle den nordiske plattformen med økt satsning på analyse og med Håvard Bjorå som analysesjef både for Norge og Norden, står vi godt rustet for å ta en posisjon som en av de prefererte og ledende nordiske rådgiverne, mener hun.

Les også: Rekordhøyt transaksjonsvolum i Norden

Satser på retail– Cushman & Wakefield globale retail-team er et av verdens ledende, og Retail Services vil bli et nytt og viktig satsningsområde for oss fra 2017. Det er mye spennende å gripe fatt i når det gjelder by- og konseptutvikling av attraktive utadrettede handelsarealer. Vi har flere spennende internasjonale brands å arbeide med, samt mange henvendelser fra gårdeiere som ønsker spisset kompetanse og erfaring, ser Bruun-Olsen.

– Det er stor aktivitet hos oss, flere nyansettelser er på gang i alle virksomhetsområder som vil styrke og komplettere et allerede entusiastisk, kompetent og «sultent mannskap», som alle gleder seg til å videreutvikle et nytt solid internasjonalt brand i Norge, avslutter hun.

 

Powered by Labrador CMS