Feiret tre dager til ende
Inge Fjeldstad, daglig leder i Catella Eiendoms-Consult, er 50 år.Gebursdagen var 2. juledag og feiringen gikk til langt ut i januar.
Dette er en artikkel fra NE nyheter, som nå er blitt til Estate Nyheter. Redaksjonen.
Ja, det stemmer det. Jeg har strødd feiringen ut over tid. Den siste feiringen er nå i midten av januar. Da blir det tredje gangen jeg inviterer venner og kjente til fest, sier den nybakte 50-åringen.Inge Fjeldstad er oppvokst på Lilleaker i Oslo. Han er sønn av den kjente skuespilleren Jack Fjeldstad, men valgte handel fremfor teater og skuespill. Inge Fjeldstad er utdannet jurist fra Universitet i Oslo og var ansatt i Oslo kommune før han kom til Eiendoms-Consult i 1982. I EC ledet han megleravdelingen frem til januar 1995, da han overtok som daglig leder.En skal ikke ha kjent Fjeldstad lenge før man får kjennskap til at han er lidenskapelig opptatt av golf. Naturlig nok har han fått tilnavnet “Ingolf” og han gjør ikke skam på navnet med et handicap på 11,6.
Norgesmester
Til alt overmål er han bosatt på Bogstad og han kan derfor slå seg nærmest rett inn på Bogstad golfbane. Det skulle kanskje ikke overraske om han fikk et og annet golfutstyr i gave i anledning dagen?– Det gjorde jeg. Jeg fikk en golfbag jeg har siklet på i lang tid. Ikke vet jeg hvordan de visste at jeg ønsket meg akkurat den golfbagen, men det var i alle fall en ypperlig presang, sier Fjeldstad begeistret.Idrett har i det hele tatt stått ganske sentralt i Fjeldstads liv. Han er norgesmester i judo og har tidligere vært svært aktiv i seiling. I dag er det blitt mindre av sistnevnte hobby, men han har fremdeles egen båt.– Jeg har tro på å holde seg i form. Det har jeg lært av min far, som tross sine 84 år fremdeles er i god form. På vinteren går jeg mye på ski i Nordmarka og eller jogger en del. Det gir overskudd til å klare det daglige arbeidet. – Mine fire sønner i alderen 11, 15, 17 og 18 har også begynt å spille golf. Eldstemann har et handicap på syv og han slår derfor sin far. På en god dag, legger Fjeldstad til.
Ullernkompisene
Sommeren tilbringes i stor grad på sørlandet, nærmere bestemt Hillesund. Der har familien hatt hytte siden Fjeldstad var liten. Et godt nettverk av venner gjør at jubilanten sjelden har noe fritidsproblemer.– Guttegjengen fra skolen på Ullern holder fremdeles god kontakt. Vi har en gutteklubb som heter Varg. Sammen spiller vi golf, fester og har det moro sammen.Den kulturelle arven fra faren har han tatt god vare på og han setter pris på et godt teaterstykke. Han har hatt statistroller, men ble etter eget utsagn “noe overforet” på teater da han var ung. Men han sier sjelden nei til å oppleve Peer Gynt, men setter seg like gjerne ned med en god bok. Krim hører til favorittene. Mange av hans venner har fått glede av en annen av Fjeldstad hobbyer, som er å lage kniver. I tillegg samler han på kniver og har i dag over 100 eksemplarer i sin samling.Inge Fjeldstad er gift med Lise, som er operasjonssykepleier på Radiumhospitalet.NæringsEiendom føyer seg inn i rekken av jubilanter og ønsker Inge Fjeldstad lykke til med de neste 50 år!