LANGE KONTRAKTER: Eiendommene har lange leiekontrakter.
Syndikat kjøpte to politistasjoner (+)
Njord Securities har sammen med Kraft Finans og Njord Kapitalforvaltning kjøpt to eiendommer som er leid ut til politistasjoner.
Den samlede verdien av de to eiendommene er på 350 millioner kroner. Strandgata 2 ligger i Molde, mens Krokatjønnveien 15 er i Bergen. Begge eiendommene, som har et samlet areal på 14 000 kvadratmeter er lokale politistasjoner og har langsiktige leiekontrakter. Offentlige aktører står for over 70 prosent av leieinntektene. Den gjennomsnittlige gjenværende leieperioden er på 10,5 år.
Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp. Dere vil motta en e-post en uke før oppsigelsestiden for å minne om utløp.
Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva
• Få tilgang på alle artikler • Få alt av innhold i Norges største eiendomsarkiv • Motta nyhetsbrev