VIKTIGE DATA: Proptech Summit åpnet med fokus på de enorme mengdene dataene tilknyttet eiendommene som tech-gigantene er ute etter.
Advarer: Ta kontroll på dataene
Globale giganter er sultne på dataene til byggene og leietakere. Det bør norsk eiendomsbransje og leietakerne deres passe seg for.
OSLO CONSTRUCTION CITY/PROPTECH SUMMIT (Estate Nyheter): Arkitekt og BIM-spesialist Yordi Lara Ochoa kom med advarselen under årets Proptech Summit, som arrangeres av Proptech Norway. Giganter som Anthropic (som står bal Claude) og eiendomsgiganten Blackstone har sammen med flere selskaper etablert et selskap som skal utnytte dataene til byggene. Ochoa oppfordrer norske eiendomsselskaper og leietakere til å bli mer bevisst på dataene sine.
Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp. Dere vil motta en e-post en uke før oppsigelsestiden for å minne om utløp.
Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva
• Få tilgang på alle artikler • Få alt av innhold i Norges største eiendomsarkiv • Motta nyhetsbrev