BØR TA GREP ETTER FERSK DOM: De som har overdratt fast eiendom ved salg, fisjon, fusjon eller omdanning uten å inngå justeringsavtale innen tidsfristen som er oppstilt av skatteetaten, og av den grunn har blitt avkrevd merverdiavgift, renter og eventuelt tilleggsskatt, bør fremsette krav om tilbakebetaling så snart som mulig, skriver artikkelforfatteren.

– Gir mulighet for tilbakebetaling av MVA (+)

De som har måttet tilbakeføre fradragsført merverdiavgift som følge av manglende overholdelse av skatteetatens tidsfrist, bør nå fremsette krav om tilbakebetaling for å unngå foreldelse, dersom dommen fra Gulating lagmannsrett blir stående.

Publisert Sist oppdatert

Med Estate Pluss får du tilgang til alle PLUSS-sakene med ekstra innhold. Estate PLUSS er vår utvidede redaksjonelle satsning, og kommer i tillegg til vårt eksisterende innhold.

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

* Antallet brukere i abonnementet er låst og splittes ikke opp.
Powered by Labrador CMS