Juss:

VANT FREM: Dr. Holms har fått medhold i Borgarting lagmannsrett i en tvist som gjelder en servitutt på en tomt som hotelleierne ønsker å bygge ut. Foto: Dr. Holms

Dr. Holms vant frem i ankesak – får bygge på nabotomten

Borgarting lagmannsrett vraker dommen i tingretten, hvor åtte hytteeiere fikk medhold i at en servitutt fra 1939 er til hinder for utbygging.

Publisert Sist oppdatert

I fjor ble det kjent at åtte hyttenaboer hadde stevnet utbyggingsselskapet Timrehaugveien 2 AS, for å få fastslått at en planlagt utbygging av nabotomten til Dr. Holms på Geilo er i strid med en gammel servitutt. I servitutten fra 1939 står det at det aktuelle arealet kun tillater oppføring av to hytter.

Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva

Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp. Dere vil motta en e-post en uke før oppsigelsestiden for å minne om utløp.

Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva

• Få tilgang på alle artikler • Få alt av innhold i Norges største eiendomsarkiv • Motta nyhetsbrev
Powered by Labrador CMS