PÅBYGG: I første omgang la eierne opp til 300-400 boliger i tillegg til næringsareal med service- og tjenestetilbud. Det foreslås påbygg og nybygg i opptil 12 etasjer.

PBE stoppet plan med opptil 400 boliger – eierne ber bystyret ta saken

«Det foreligger ikke noen politiske signaler om hva dette området best kan brukes til eller hvordan det bør utvikles. Vi stiller oss derfor uforstående til at PBE kan bruke dette argumentet som begrunnelse for avslag.»

Publisert

I september i 2021 skrev Estate Nyheter at Neptune Properties, Daimyo og B.A. 5 Invest har planer for det som kan bli ett av Oslos største gjenbruksprosjekter. Neptune og de to partnerne kjøpte tomteområdet på 11 mål – med adressene Hasleveien 28A-C, Hasleveien 38 og Sinsenveien 11 nord for Carl Berner – i 2020. Bygningene, som i dag huser virksomheter innenfor produksjon, lager og kontor, skiller seg ifølge Neptune fra resten av boligområdene på Carl Berner, med lukkede fasader, varetransport og mørklagte bygg etter arbeidstid.

Tegn et abonnement på Estate Pluss!

Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp. Dere vil motta en e-post en uke før oppsigelsestiden for å minne om utløp.

Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva

• Få tilgang på alle artikler • Få alt av innhold i Norges største eiendomsarkiv • Motta nyhetsbrev
Powered by Labrador CMS