Aktuelt:
ØKTE VERDIER: Flere av sentrumseiendommene har økt verdiene i første kvartal.
Foto: Ana Flasker/Shutterstock.
Friskmeldt eiendomsselskap kan kjøpes til halv pris (+)
Etter milliardtap i første kvartal i fjor, er eiendomsselskapet nå nesten friskmeldt etter korona. Men i aksjemarkedet får man kjøpt aksjen til halvparten av underliggende verdier.
Etter et forferdelig første halvår i 2020, da Olav Thon Eiendomsselskap tapte over 2,7 milliarder kroner før skatt, viser tallene for første kvartal at koronakrisen er snart over for selskapet. Netto leieinntekter økte med nesten 10 prosent til 686 millioner kroner i kvartalet. Resultatet før skatt var 1,087 milliarder kroner, og omsetningen i selskapets kjøpesentre på 11 milliarder kroner var opp 5 prosent sammenlignet med i fjor.
Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp.