Leide ut over 7000 m2
Stor-Oslo Gruppen har leid ut over 7000 kvadratmeter til Insignia til sitt nye storprosjekt i Ekebergskråningen.
Dette er en artikkel fra NE nyheter, som nå er blitt til Estate Nyheter. Redaksjonen.
Stor-Oslo Eiendom har tilrettelagt og kjøpt den gamle postgarasjen i Konows gate 67 B, som tidligere ble benyttet for postens biler og servicefunksjoner.
Den formelle eieren av eiendommen er Konows gate 67 B ANS, et selskap som i 2012 omsatte for 10,9 millioner, og som blant annet er eid av Stor-Oslo Invest AS og Steinar Lindberg AS hver med 31,9 prosent.
Eiendommen (se foto) ligger på vei oppover mot Ekeberg og er ifølge hjemmesidene til Stor-Oslo Eiendom leid ut til diverse leietakere med hovedfokus på bilrelatert drift. Det er søkt om endring av bruksformålet for eiendommen. Rehabiliteringen startet tidligere i år.
Arbeidende styreformann Arild Rygg i Stor-Oslo Prosjekt bekrefter overfor NEnyheter at bilforhandleren Insignia har inngått en leieavtale i Konows gate 67B, med 15 års løpetid, fra 1. juli 2014.
Bilforhandleren representerer britiske bilprodusenter som Jaguar, Land Rover, Aston Martin og Morgan og holder i dag til i Sofienberggata 35 på Grünerløkka.
– Det skal leies ut ca. 7300 kvadratmeter med arealer i eksisterende bebyggelse, innredet for bilutstilling, verksted, parkering og lagring, sier Rygg til NEnyheter.
Ifølge analytiker Christian Kaas i Stor-Oslo Eiendom er CBRE Atrium megler for eiendommen, men denne kontrakten har Stor-Oslo Eiendom fremforhandlet selv.
Hele bygget på vel 19 000 kvadratmeter er leid ut, men ifølge styreformannen er ca. 12 000 kvadratmeter på løpende oppsigelighet eller relativt korte avtaler.
– Vår ambisjon er å fylle også disse arealene med større, seriøse og solide leietakere på 10 års leieavtaler. Vi er i forhandlinger med en del slike og har en ambisjon om at alle arealene skal være modernisert og klare for nye, lange leieforhold fra neste sommer, sier Rygg.
Han tilføyer at Stor-Oslo har en reguleringssak gående, som vil gi rom for ytterligere utbygging av om lag 5000 kvadratmeter.
– Det vil forskjønne eiendommen betydelig, men det er uvisst når dette kan bli realisert, sier Arild Rygg.