Hoffsveien. Smestad Boligstiftelse
UTLEIE: Boligprosjektet i Hoffsveien skal oppgraderes og utvides.

Rehabiliterer gamle, og bygger nye utleieleiligheter på Smestad

Boligene skal leies ut til særskilte grupper.

Smedstad Boligstiftelse har bestilt Veidekke til å rehabilitere 80 leiligheter i to blokker, samt bygge 29 nye leiligheter på Smestad i Oslo. Totalentreprise verdt over 155 millioner kroner før moms ifølge en pressemelding.

– Dette er omfattende oppgraderinger og utvidelser som gjør at hele bygget vil fremstå som nybygd. Ved å rehabilitere reduseres utslippet av klimagasser betydelig fremfor å bygge nytt, sier avdelingsleder Rune Andersstuen i Veidekke Bygg Oslo.

Dette er en prosess stiftelsen startet for tre år siden. 

Boligprosjektet i Hoffsveien 50 har i dag 80 utleieleiligheter fra 1994 som alle skal få nye kjøkken, nye flislagte bad og nye gulv i tillegg til at vegger sparkles og males. 

Det skal også bygges en ny femte etasje med 19 leiligheter, mens fjerde etasje skal utvides med fire, i tillegg til seks i underetasjen. En ny heis skal inn, byggene skal bli fullsprinklet og på taket blir det felles terrasse på 200 kvadratmeter – samt solcellepaneler som skal produsere strøm til varmtvann, felles lys og ventilasjon i fellesarealene.

Rimelige boliger til særskilte grupper

Smestad Boligstiftelse ble etablert i 1991 og har som formål å skaffe boliger for tidsbegrenset utleie uten eget økonomisk formål. Boligene skal leies ut uten innskudd eller lån for leietageren og de skal i hovedsak leies ut til folk mellom 18 og 35 år, herunder ungdom i etableringsfasen samt flyktninger, herunder asylsøkere. 

Stiftelsen har i dag i alt 100 leiligheter – 80 i Hoffsveien 50 på Smestad og 20 i Nyegaardskvartalet på Storo. Leilighetene leies ut til en pris klart under markedsnivået. 

Leilighetene leies ut for en periode på inntil fem år. 

Powered by Labrador CMS