Jobber for å bygge hotell på kjøpesenteret (+)
Hvis planene går gjennom blir uvirksomme deler av kjøpesenteret gjort om til 150 hotellrom.
For et drøyt år siden ble det kjent at Citycon ville utvikle og bygge om Magasinet i Drammen, inkludert to hotellfløyer. Enn så lenge har kommunen gitt et foreløpig nei fordi administrasjonen mener at å rive deler av eksisterende bebyggelse er i strid med bestemmelsene.
- Dette prosjektet har vi jobbet med i noen år og handler om arealer med lav utnyttelse i bakgården. Her vil vi rive og konvertere for å bygge nytt, og dermed både effektivisere og optimalisere eiendommen, sier prosjektleder Jonas Jevanord i Citycon.
Han har tro på at Citycon i samråd med kommunen skal finne løsninger som sikrer klarsignal for bygging av et hotell på Bragernessiden, rett på andre siden av elva for Drammen stasjon.
1 brukerNOK 449,- pr mnd.Faktureres kun årlig.
Bestill her
2 brukere*NOK 798,- pr mnd. / 399 pr bruker. Faktureres kun årlig.
Bestill her
3 brukere*NOK 1 047,- pr mnd. / 349 pr bruker. Faktureres kun årlig.
Bestill her
* Antallet brukere i abonnementet er låst og splittes ikke opp.