Endrer ikke reglene for verk og bruk

Publisert Sist oppdatert

Charlotte Eikeland Larsen og Bjørn-Olav Johansen

Som tidligere signalisert bekrefter regjeringen å ha besluttet at de ikke vil gå videre med å vurdere en eventuell endring av eiendomsskattereglene, som i større grad enn i dag fritar maskiner og annet tilbehør fra eiendomsskatt.

Les også: Nye regler for eiendomsskatt på bolig

Betydelige konsekvenserDette synes å være begrunnet i at en slik endring vil gi betydelige økonomiske konsekvenser for en del kommuner.

Les også: Tinglysingsgebyrene reduseres

Til en del eiendomsskattebetaleres store fortvilelse, vil det altså ikke komme noe høringsnotat og følgelig heller ikke lovforslag om endring i reglene om eiendomsskatt på maskiner og annet tilbehør til verk og bruk.

Artikkelforfatter Charlotte Eikeland Larsen og Bjørn-Olav Johansen er henholdsvis advokatfullmektig og partner i Advokatfirmaet Deloitte

Powered by Labrador CMS