FLYT(T)ER: Land Rover-forhandleren Motorpool dobler arealet når de flytter fra dagens lokaler inn i det gamle Varner-bygget på Billingstad.
Tar 3500 m2 i Varner-bygget
Motorpool flytter inn i det tidligere Varner-bygget på Billingstad i Asker.
I 2015 flyttet kleskonsernet Varner til et nybygg ved inngangen til Nesøya, etter å ha holdt til nærmere 30 år på Billingstad. Nå er det klart at bilforhandleren Motorpool overtar de gamle lokalene til Varner.
Motorpool flytter dermed fra Høvik, hvor de har hatt tilhold i en årekke. Land Rover-forhandleren skal fra nyttår også forhandle Jaguar, og er dermed i behov for større lokaler. De nye lokalene blir om lag dobbelt så store som dagens lokaler på Høvik.
Les også: Vil ha bil, ikke møbler
Les også: Slik sparer Bertel O. Steen 100 millioner
Les også: Finstadgården i Sandvika kan bli historie
Det gamle Varner-bygget skal bygges om i forbindelse med de nye brukerne.
– Der skal 3.500 kvadratmeter bygges om til et bilanlegg som vil tilfredstille produsentens nyeste standarder, sier eier Nils Tronrud til Bilnytt.no.
Ifølge nettstedet er ambisjonen å bli Norges ledende Land Rover- og Jaguar-forhandler.
– Jeg er veldig tilfreds med løsningen på Billingstad, som er et svært attraktivt bilområde for hele aksen mellom Oslo Vest og Drammen, sier Tronrud.
Jaguar-forhandleren Insignia, som på sin side fikk forhandler-agentur på Land Rover i fjor, flyttet inn i nye lokaler i i Konowsgate i fjor. De gamle Jaguar-lokalene på Grünerløkka ble solgt, og skal gjenoppstå som et nytt leilighetskompleks i regi av Beauty Eiendom.
Les også: Birger N. Haug vil bygge kjempeanlegg
Les også: Møllergruppen kjøpte Skøyen-tomt
Les også: Bil-snobberi gir Storebrand-ledighet