Juss:

VIKTIG: Det er viktig med gjennomtenkte løsninger ved tidlig inngåelse av leieavtaler i utviklingsprosjekter, skriver f.v. advokatfullmektig Mathias Anglevik Erlien, senioradvokat Gro Hauge, partner Andreas Mello-Kildal, senioradvokat Ola Rundfloen og partner Bjørn Slaatta, alle DLA Piper.

UtviklingsABC – Del 36 – Leieavtaler i utviklingsprosjekter (+)

I en serie artikler setter DLA Piper fokus på hva eiendomsutviklere bør være særlig bevisste på ved ulike faser av et utviklingsprosjekt. Denne artikkelen omhandler inngåelse av leieavtaler i utviklingsprosjekter.

Tidlig inngåelse av leieavtaler i utviklingsprosjekter kan være svært verdifullt for å sikre finansiering, leienivået, samt den bruk og utforming leietakerne etterspør. Utviklingsfasen medfører imidlertid ofte behov for endring og tilpasning av et prosjekt. Hovedulempen med å inngå en leieavtale på et tidlig tidspunkt er at utvikler mister fleksibilitet. Det er derfor viktig med gjennomtenkte løsninger, endringsadgang og forbehold for å sikre at utvikler unngår store ekstrakostnader, eller havner i mislighold overfor leietaker, med fare for eksempelvis erstatningsansvar.

Tegn et abonnement på Estate Pluss!

• Få tilgang på alle artikler • Få alt av innhold i Norges største eiendomsarkiv • Motta nyhetsbrev

Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva

Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp.
Powered by Labrador CMS