RYKKER OPP: Markus Erlandsen er ny leder for SPGs virksomhet i Norge.

Markus Erlandsen skal lede SPGs Oslo-kontor

Scandinavian Property Group (SPG) fortsetter veksten, og løfter nå opp partner Markus Erlandsen (36) til COO for selskapet og ny leder for selskapets virksomhet i Norge.

Publisert Sist oppdatert

Knut Holte var Managing Partner for SPG frem til selskapets 20-årsjubileum for ett år siden. Holte gikk på dette tidspunktet over i en ny rolle som arbeidende styreformann, mens Carl Zetterqvist overtok som Managing Partner, etter å ha ledet Stockholms kontoret de siste fem årene.

- Vi har gjennom 2024 hatt en grundig prosess med både interne og eksterne kandidater til Norges-sjef stillingen, og jeg er veldig glad for at vi fant den beste kandidaten internt i SPG, sier Carl Zetterqvist.

- Markus har meget gode lederegenskaper, har sterk kommersiell kompetanse innenfor eiendomsutvikling, samtidig som han samarbeider godt med SPGs viktigste relasjoner, avslutter Zetterqvist.

I SPG siden 2015

Erlandsen har vært ansatt i SPG siden 2015, og har de fire siste årene vært partner og ledet investeringsteamet i Oslo som «Head of Investment and Asset Management».

- Jeg er både stolt og takknemlig for tilliten jeg har fått til å lede Oslo kontoret i tiden som kommer. Med snart ti år i SPG føler jeg meg godt forberedt til oppgaven, men er samtidig ydmyk for de utfordringene vi står ovenfor i en verden med store geo-politiske endringer.

- SPG har seks nye boligprosjekter som skal lanseres i «Stor-Oslo» de neste 12 månedene og etter å ha solgt 80 av 100 leiligheter på under en måned i vårt prosjekt på Kampen, håper vi på en videre positiv utvikling av nyboligmarkedet i tiden som kommer, sier Erlandsen.

Powered by Labrador CMS