TØFT I 2016: iHUS-kjeden var i økonomiske vanskeligheter i 2016. Det fikk noen franchisetakere til å bryte ut. (Foto: Google Street View)

Må betale iHUS etter franchise-strid (+)

En franchisetaker må betale erstatning til iHUS Franchisedrift etter tvist om brudd på lojalitetsplikten i forbindelse med uttreden av iHUS.

Publisert Sist oppdatert

Sommeren 2014 ble Komplett Eiendomsmegling en del av franchisekjeden til iHUS. Men det tok ikke lang tid før Komplett brøt ut. Komplett sa opp franchiseavtalen i mars 2016 og fikk dermed en oppsigelsestid som løp i to år til mars 2018.

Tegn et abonnement på Estate Pluss!

Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp. Dere vil motta en e-post en uke før oppsigelsestiden for å minne om utløp.

Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva

• Få tilgang på alle artikler • Få alt av innhold i Norges største eiendomsarkiv • Motta nyhetsbrev
Powered by Labrador CMS