Utvikling:
271 BOLIGER: Forslaget rommer 271 boliger, hotell med 100-120 rom og 4.579 kvadratmeter næring.
Ill: NielsTorp+ Arkitekter
Bymiljøetaten slakter storprosjekt ved T-banestasjon (+)
Bymiljøetaten slakter storprosjekt ved T-banestasjon NG Commerce AS ønsker høy utnyttelse av hjørnetomten ved Hasle T-bane-stasjon. Bymiljøetaten mener planarbeidet bør avsluttes, og at området bør beholdes grønt.
I oktober 2014 ble det kjent at det Kan Cao-eide selskapet NG Commerce AS hadde kjøpt to tomter ved Hasle T-banestasjon av Oslo kommune. Prisen var 54 millioner kroner. På den minste tomten har selskapet oppført et parkeringshus med plass til ca. 40 biler. På taket er det en kunstgressbane. Det inngikk som en del av avtalen at fotballbanen skulle opparbeides og overleveres vederlagsfritt til kommunen.
• Få tilgang på alle artikler • Den digitale og søkbare listen over Norges største eiendomsselskaper • Få alt av innhold i Norges største eiendomsarkiv • Motta nyhetsbrev