Store planer for Folketeateret

Christian Ringnes vil bruke store midler på bygget bak Folketeaterbygningen på Youngstorget.

Publisert Sist oppdatert

Dette er en artikkel fra NE nyheter, som nå er blitt til Estate Nyheter. Redaksjonen.

På Newsec Eiendoms-Consults eiendomskonferanse serverte Christian Ringnes i Eiendomsspar sine visjoner og konkrete planer for sitt bygg som er knyttet til Folketeaterbygningen på Youngstorget. Ringnes kjøpte bygningen i 2005 for 172 millioner kroner. Får han ideene omgjort til virkelighet kan vi vente oss et spektakulært bygg, ikke minst innvendig.

Punktvis kan visjonene og planene hans oppsummeres slik:

* Youngstorget skal bli et utelivsmekka* Det nye designhotellet får 158 rom* Den nye restauranten får plass til 450 gjester* Den nye scenen Cirkus Arena får 1400 seter og høyteknologisk innredning* Bygningen skal bli et allbrukshus, ferdigstilles i 2009.* Folketeaterpassasjen blir varmere og får glasstak, ferdigstilles neste år

Ringnes understreket at planene ikke omfatter ”høyblokka”, der Arbeiderpartiet med tilliggende herligheter holder til. Det er Steinar Saghaugs hus, sa han, med sitt sedvanlige glimt i øyet.

Powered by Labrador CMS