Han skal lede nye Newsec Basale

Hilmar Auran skal lede det sammenslåtte Newsec Basale.

Publisert Sist oppdatert

Dette er en artikkel fra NE nyheter, som nå er blitt til Estate Nyheter. Redaksjonen.

NE nyheter kunne tidligere i dag fortelle at Newsec Nordic Asset Management kjøper opp OBOS Basale for en ukjent sum. Det er OBOS Basale-sjefen Hilmar Auran som skal lede det sammenslåtte selskapet som får navnet Newsec Basale.

– Jeg er veldig fornøyd med å bli en del av Newsec-teamet. For meg representerer Newsec fremtiden innenfor eiendomsforvaltning og jeg ser frem til å få tilgang på deres kunnskap og bli med på et team med dedikerte og kundeorienterte kollegaer, sier Auran i en kommentar.

Newsec er Nord-Europas ledende selskap innenfor eiendomsforvaltning. Inkludert Basale, som har 235 ansatte, vil det sammenslåtte selskapet ha rundt 1000 ansatte og eiendommer verdt 260 milliarder kroner under forvaltning.

– I Newsec ser vi dette som en fantastisk mulighet til å få tilgang på et kompetent nettverk rundt i Norge. Basale er markedsleder i dette segmentet med mange langsiktige og solide relasjoner, sier CEO Björn Lindeborg i Newsec Nordic Asset Management.

– Trondheim-baserte Basale kan være stolte av å ha utviklet selskapet til å bli hva det er i dag. Basale har vært en god investering for OBOS og vi mener vi har vært en sunn og stabil eier. Newsec har eiendomsforvaltning som sin kjernebusiness. Jeg er sikker på at de, sammen med sine nye kollegaer i Basale, vil løfte selskapet til neste nivå, sier OBOS-sjef Daniel Kjørberg Siraj.

En av grunnene til oppkjøpet er at eiendomsmarkedet blir stadig mer konsolidert, samtidig som digitale løsninger utfordrer gamle arbeidsmetoder. En selskapsstruktur som gir ansatte og klienter topp ekspertise og sikrer fokus på investeringer i ny teknologi vil gi et konkurransefortrinn. Newsec mener at de kan gi akkurat det, og lover at kunder og ansatte skal nyte godt av å være en del av en gruppe med fokus på hele Nord-Europa.

Powered by Labrador CMS