Jens Marius Andresen er tilbake i Colliers.
Colliers henter gammel kjenning
Colliers har ansatt Jens Marius Andresen i som direktør for forretningsutvikling i Colliers Property Management.
Jens Marius Andresen var markedsdirektør i Colliers International frem til 2009. Etter det har han jobbet i blant annet DLA Piper og SEB. Nå går han inn i stillingen som direktør for forretningsutvikling i Colliers Property Management.
– Colliers har vokst kraftig de siste årene, både på transaksjonssiden og ikke minst innenfor eiendoms- og selskapsforvaltning. Med Jens Marius sin brede bakgrunn innen management og marketing, samt operative erfaring fra eiendom, juss og finans, er vi godt skodd for videre utvikling, uttaler Geir Vinslid, leder for Colliers’ forvaltningsdivisjon til Estate Nyheter.
– Vi er nå totalt 90 personer i Norge, med en stor forvaltnings- og regnskapsdivisjon som betjener både norske og utenlandske fond, investorer og eiendomsbesittere. Vi har nå ca 700.000 kvm. eiendom under totalforvaltning i tillegg til økonomisk forvaltning av ca 1.000.000 kvm. og vi er svært fornøyde med å ha fått Jens Marius tilbake i familien, sier Thor Bjørdal, CEO for Colliers International i Norge.
Han forteller videre at Colliers vil bruke Jens Marius Andresens kompetanse til videre vekst og strukturering og operativ drift av den eksisterende forvaltningsporteføljen.