Senter på 29 000 m2

Det kan gå mot et nytt stort kjøpesenter ved siden av det Aberdeen-eide kjøpesenteret Jærhagen senter på Klepp.

Publisert Sist oppdatert

Dette er en artikkel fra NE nyheter, som nå er blitt til Estate Nyheter. Redaksjonen.

EDIT: Endret overskrift, ingress og tekst, Aberdeen eier nabotomten.

Stavanger Aftenblad skriver at et nytt bygg på nordøstsiden av Jærhagen kan tredoble dagens butikkarealer i omrpdet. Ved en utvidelse vil byggevarer legge beslag på mye av plassen. Obs Bygg har vokst ut av dagens lokaler og vil flytte etter Coop Mega over veien.

Aberdeen Eiendomsfond Norge II eier Jærhagen senter ved siden av det aktuelle nybyggprosjektet, et senter fondet overtok fra Coop sommeren 2006. Jærhagen handlesenter (se foto) ligger i sentrum av Klepp, like ved tunnel-inngangen der veien går videre til Bryne.

Dette senteret har i dag et utleibart areal på nesten 32 000 kvadratmeter, men den rene salgsflaten er ifølge Stavanger Aftenblad på 14 200 kvadratmeter.  Det er planlagt et nytt bygg på nabotomten 29 000 kvadratmeter fordelt på to etasjer, altså det dobbelte av dagens salgsarealer. Byggeprisen vil trolig ligge mellom 250 og 300 millioner kroner.

– Vi er veldig positive til planene, og vi tror det generer flere kunder og mer trafikk til Jærhagen. Så vi håper disse planene blir realisert, sier eiendomssjef Kathrine Halgunset i Aberdeen til Stavanger Aftenblad.

– Når vi først skal bygge, benytter vi anledningen til å huse flere butikker. Det vil også trekke flere kunder til Obs Bygg. Det er mange som vil inn i lokalene. Men vi har ikke signert noen kontrakter før planene ble godkjent på årsmøtet, sier styreleder Hans Voll i Coop Klepp til Aftenbladet.

Brutto leieinntekter i år fra Jærhagen senter utgjør for øvrig ifølge den seneste kvartalsrapporten fra Aberdeen 18,7 millioner kroner. Gjenværende vektet leietid ved årsskiftet var bare 2,2 år.

Powered by Labrador CMS