Vil selge i Drammen

Publisert Sist oppdatert

Oslo Areal, eid av Gjensidige Eiendomsselskap, begrunner ønsket om salg med at de er for små til å drive kjøpesentre. Hittil har de satt bort driften. – Vi vurderer å selge for å konsentrere oss om kontorlokaler i Oslo-området, sier daglig leder Mona Ingebrigtsen i Oslo Areal til dt.no.

Dårlig parkering?I følge avisen avviser Ingebrigtsen at salget har noe å gjøre med dyrere og færre parkeringsplasser i Drammen. Hun mener at det er gode parkeringsmuligheter ved de to sentrene, og at det er strategiske ønsker om å innskrenke virksomheten til Osloregionen som ligger bak.

En pakkeOslo Areal har i alt fire kjøpesentre i porteføljen som de vurderer å kvitte seg med. Det gjelder også Strandtorget på Lillehammer og Hinna i Stavanger. De er åpne for å selge alle fire i en pakke. – Vi er spente på om noen er interesserte. Dette er en test. Vi må ikke selge, sier hun til gd.no.

2 milliarder?Ingebrigtsen ønsker ikke å spekulere i kjøpesummen. Generelt sier hun at et kjøpesenter er verdt rundt 20-30 000 per kvadratmeter. Til sammen utgjør de fire sentrene 92 925 kvadrat og kan fort beløpe seg til over 2 milliarder om de selges under ett.

Aktuell kjøperPå Lillehammer eier allerede Olav Thon naboeiendommen til Strandtorget, Lillehammer Strandpark. Han kan være aktuell å kontakte for å lodde kjøpeinteressen siden han har et ønske om å utvide, sier Ingebrigtsen.

Powered by Labrador CMS