BYSILHUETTEN: Plan- og bygg anser hensynet til bysilhuetten og tilpasning til øvrige byområder som vesentlig ved utviklingen. (Ill: LPO Arkitekter)
Spektrum gir ikke opp tårn på 27 etasjer (+)
Norges Varemesse mener det er nødvendig med et kontorbygg på 27 etasjer for å kunne finansiere en møteplass for kultur- og næringsliv i Oslo Spektrum.
«Vi ønsker at vårt forslag med høyde 107 meter, og ikke et redusert alternativ med høyde 90 meter, er med i den videre vurderingen, fordi vi mener dette må til for å gi byen den møteplassen byen trenger: En internasjonal attraktiv arena for kultur- og næringsliv, samt et helt nytt byrom i sentrum som alle innbyggere får glede av.»
Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp. Dere vil motta en e-post en uke før oppsigelsestiden for å minne om utløp.
Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva
• Få tilgang på alle artikler • Få alt av innhold i Norges største eiendomsarkiv • Motta nyhetsbrev