SISTE EIENDOM PÅ SANDSLI: Gro Kristin Boge i DNB Livsforsikring har nå solgt unna alle eiendommene som livselskapet hadde på Sandsli.

DNB solgte til Nesttun og Hove

DNB Livsforsikring har solgt et kontor- og skolebygg på Sandslimarka.

Publisert

Salget av Sandslimarka 251 er DNB Livsforsikrings siste salg av eiendommer i porteføljen livselskapet hadde på Sandsli i Bergen. Tidligere har DNB Livsforsikring blant annet solgt boligtomter til Nåbo, som nå er en del av JM.

Det er Bergensgruppen og Bergen Næringseiendom som sammen kjøper eiendommen.  Bergensgruppen eies med 50 prosent av Christer Nesttun, mens Geir Hoves Realkapital eier 70 prosent av Bergen Næringseiendom.

Sandslimarka 251 er et kontor- og skolebygg like ved bybanestoppet på Sandsli. Bygget er i dag utleid til blant annet Sandsli Videregående skole. Det samlede bruksarealet er på 13.500 kvadratmeter.

– Vi er veldig tilfredse med å ha kommet til enighet med Bergensgruppen om et salg og gleder oss til å følge utviklingen av en eiendom med sentral og god beliggenhet, sier Gro Boge, Adm. Dir. i DNB Næringseiendom.

DNB Næringsmegling har vært selgers megler. Selgers juridiske rådgiver har vært Advokatfirmaet Wikborg Rein, mens Advokatfirmaet Garmann Mitchell har bistått kjøperen.

– Dette er en spennende eiendom i god teknisk stand, med en svært attraktiv beliggenhet. Nærheten til bybanen er en klar styrke, og vi ser gode muligheter i eiendommen fremover. Vi ser frem til å utvikle og forvalte eiendommen videre sammen med Bergen Næringseiendom, skriver Bergensgruppen på sin hjemmeside.

Ifølge kjøperne har eiendommen en fleksibel struktur som gir flere muligheter for videre utvikling og tilpasninger over tid.

Tidligere har Bergensgruppen kjøpt seg inn i Daimyos eiendom Sandslimarka 249A, som består av 80 utleieenheter.

Powered by Labrador CMS