ÅTTE ÅR. Det tok åtte år fra planene for K8 ble presentert til bygget sto ferdig og det ble solgt. På Citykonferansen fortalte Base Property-sjef Andreas Poulsson om en kronglete vei frem til mål.

Drama i kulissene for Stavangers nye høyhus

– Alle vil ha arbeidsplasser i sentrum, men det er ikke alle som vil ha det i sin hage.

Publisert Sist oppdatert

CITYKONFERANSEN STAVANGER (Estate Nyheter): I juni i år solgte Base Property høyhuset K8 i Stavanger sentrum til Storebrand for en eiendomsverdi på rett under 1,1 milliarder kroner. Dermed hadde åtte års arbeid siden planene ble presentert for politikerne i 2016 endt opp som en suksesshistorie.

Tegn et abonnement på Estate Pluss!

Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp. Dere vil motta en e-post en uke før oppsigelsestiden for å minne om utløp.

Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva

• Få tilgang på alle artikler • Få alt av innhold i Norges største eiendomsarkiv • Motta nyhetsbrev
Powered by Labrador CMS