Flytter til Helsfyr

Entra har samlet reisearrangørene Escape Travel og Sabra Tours i Grenseveien 92.

Publisert Sist oppdatert

Dette er en artikkel fra NE nyheter, som nå er blitt til Estate Nyheter. Redaksjonen.

Sabra Tours holder i dag til i eiendommen (bildet) på Helsfyr. Selskapet ble etablert i 1993 og arrangerer gruppe- og spesialreiser til alle verdensdeler.

Escape Travel er Norges største arrangør av elvecruise, i tillegg til å være spesialist på cruise, langreiser og safari. Selskapet leier i dag i Munkedamsveien 3B i Vika (Kommunenes Sentralforbund) og eies av Braathens Travel Group, som er en del av investeringsselskapet Braganza (Per G. Braathen).

Nå flytter Escape fra Vika, slik at den nye virksomheten samles i Grenseveien 92 på Helsfyr. Escape Travel skal ifølge Entra leie til sammen 1600 kvadratmeter i høyblokken, som innebærer at dagens leieforhold med Sabra utvides med en etasje. Den nye leieavtalen går over 10 år, og innflytting i de nye lokalene vil skje før sommerferien. Det nye selskapet vil ha 66 ansatte.

Grenseveien 92 er totalt på 14 700 kvadratmeter, slik at Escape Travel skal leie 11 prosent av arealene. Eiendommen beskrives på hjemmesidene til Entra som et «landemerke sentralt beliggende på Helsfyr, knappe to minutters gange fra T-banestasjonen.

Bygget ble totalrehabilitert i 2006, og kontorlokalene er ifølge Entra i god teknisk stand, med det som omtales som «moderne løsninger og innredninger». Som vanlig opplyser ikke Entra om leienivået.

Men lokaler av typisk høy standard på Bryn/Helsfyr kan ifølge Union Norsk Næringsmegling leies ut for 1700 kroner kvadratmeteren, eksisterende bygg med topp standard for 1850 kroner kvadratmeteren.

– Vi er veldig fornøyd med lokalene i Grenseveien 92, og at det har vært mulig å tilpasse arealene så godt i forhold til våre behov. I Grenseveien får vi svært gode lokaler til en fornuftig pris, sier administrerende direktør Trond Olav Paulsrud i nyfusjonerte Escape Travel.

– Sabra Tours leier i dag lokaler i Grenseveien 92 og er en av våre aller mest fornøyde kunder. Vi er glade for at de gode erfaringene herfra ga trygghet for ytterligere satsning på Entra og Helsfyr, kommenterer regiondirektør Mona Aarebrot i Entra Eiendom.

Powered by Labrador CMS