Magasin

Andreas Jul Røsjø. Foto: Glen Widing
MAKSER POTENSIALET: Andreas Jul Røsjø mener AF Gruppen fikk til en kultur som gjode at mange fikk utnyttet sitt potensial.

– Tiden i AF var svært formende

Administrerende direktør Andreas Jul Røsjø i Møller Eiendom forteller at AF var en skikkelig god lederskole, hvor de mest erfarne lederne selv stod for mye av treningen.

Publisert

– Jeg ble rekruttert til AF fra jobben som strategikonsulent i Capgemini, hvor jeg hadde bistått AF med å etablere energidivisjonen og gjennomføre de første oppkjøpene som la grunnlaget for den satsingen. AF var for meg et relativt ukjent selskap, men jeg ble tiltrukket av ambisjonene, handlekraften og det faktum at det var et norskeid selskap med base i Oslo og en åpen kultur – hvor døra bokstavelig talt stod på gløtt hos konsernsjefen. Korte beslutningsveier og mye «drive» var viktig for meg. Det var en kultur som inviterte til både eierskap og initiativ, sier Jul Røsjø.

Tegn et abonnement på Estate Pluss!

• Få tilgang på alle artikler • Få alt av innhold i Norges største eiendomsarkiv • Motta nyhetsbrev

Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva

Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp.
Powered by Labrador CMS