GJENNOMSLAG: Olav Thon fikk et vesentlig kutt i gebyret fra Plan- og bygningsetaten.

Fylkesmannen ga Thon seier mot PBE (+)

1,42 millioner kroner i gebyr for plansak var altfor mye for Olav Thon Eiendomsselskap. Han klagde til Fylkesmannen og fikk et kraftig kutt i gebyret.

Publisert Sist oppdatert

Det var i plansaken for Guneriuskvartalet at Olav Thon Eiendomsselskap reagerte på gebyret fra Plan- og bygningsetaten (PBE) i Oslo. Olav Thon søkte om reduksjon av gebyret på 1 419 801 kroner, noe PBE avslo med begrunnelse i at det ikke har vært noe misforhold mellom gebyret og det arbeidet etaten har lagt ned i saken. Deretter klaget Thons advokater i Grette Advokatfirma gebyret inn til Fylkesmannen med begrunnelsen at det åpenbart er urimelig og må settes ned.

Tegn et abonnement på Estate Pluss!

• Få tilgang på alle artikler • Få alt av innhold i Norges største eiendomsarkiv • Motta nyhetsbrev

Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva

Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp.
Powered by Labrador CMS