Salto kjøper fra Steen & Strøm

Salto Eiendom har kjøpt Sjøsiden Senter i Mosjøen for 165 millioner kroner av Steen & Strøm.

Publisert Sist oppdatert

Dette er en artikkel fra NE nyheter, som nå er blitt til Estate Nyheter. Redaksjonen.

Det opplyser Steen & Strøm i en pressemelding. Salto kjøper alle aksjene i Sjøsiden AS, som eier senteret. Salgssummen tilsvarer en pris på senteret på 165 millioner kroner. Sjøsiden Senter har 29 butikker og netto utleiebart butikkareal på 6513 kvadratmeter.

– Sjøsiden er et veldrevet senter med en god markedsposisjon i Mosjøen, men at det er ett av de minste sentrene i porteføljen, og det ligger utenfor Steen & Strøm’s primære satsningsområde, sier Steen & Strøms sjef  Jan Ove Holmen som en forklaring på hvorfor senteret blir solgt.

Steen & Strøm satser på å eie og utvikle store kjøpesentre i befolkningstette vekstområder. ”Et ledd i denne strategien er aktivt både å kjøpe og selge sentre og utvikle nye prosjekter med sikte på å styrke Steen & Strøms posisjon som Skandinavias ledende kjøpesenteraktør”, skriver Steen & Strøm i pressemeldingen.

Det Asker-baserte kjøpesenterselskapet Salto Eiendom har de seneste årene kjøpt en rekke mindre kjøpesentre over hele Norge. Selskapet har etter hvert fått en portefølje på over 150 000 kvadratmeter kjøpesenterareal

(iStockphoto)

Powered by Labrador CMS