GRORUDDALSSATSINGEN: Plan- og bygningsetaten mener forslaget er i strid med hovedintensjonen i Groruddalssatsingen. Ill: Asplan Viak
– Ikke realistisk med høysikkerhetsfengsel på Bredtvet (+)
Plan- og bygningsetaten mener 400 fengselsplasser er i strid med eksisterende kvaliteter, og at området ikke tåler den utviklingen Statsbygg foreslår.
I januar skrev Estate Nyheter at Statsbygg vil utvide Bredtveit kvinnefengsel. Hensikten med planarbeidet er å legge til rette for etablering av et nytt Oslo fengsel, til erstatning for det fengselet som i dag finnes på Grønland. Bygningsmassen der er i svært dårlig teknisk stand.
Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp. Dere vil motta en e-post en uke før oppsigelsestiden for å minne om utløp.
Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva
• Få tilgang på alle artikler • Få alt av innhold i Norges største eiendomsarkiv • Motta nyhetsbrev