Aktuelt:
PRESSET: Rutger Arnhult (th) kjøpte Castellum-aksjer til kurs 175 kroner for to måneder siden. Nå selger han til Roger Akelius for 115 kroner.
Foto: Emelie Asplund/Castellum
Rutger Arnhult under press - solgte Castellum-aksjer for 4,6 milliarder
Svenske eiendomsaksjer fortsetter å få juling. Nå har kursfallet i Castellum bidratt til at Rutger Arnhult selger to tredjedeler av sine Castellum-aksjer til Akelius.
Etter å ha solgt en boligportefølje til Ivar Tollefsen-kontrollerte Heimstaden AB for 90 milliarder kroner i fjor, var Roger Akelius ute i mediene med et mørkt syn på eiendomsmarkedet for få dager siden.
Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp. Dere vil motta en e-post en uke før oppsigelsestiden for å minne om utløp.
Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva
• Få tilgang på alle artikler • Få alt av innhold i Norges største eiendomsarkiv • Motta nyhetsbrev