Fra venstre: Lucas Carstens, CEO i Modulize, Nils-Olav Sætheren, daglig Leder i Sætheren Element og Ellika Taveres-Cachat, Head of Marketplace i Modulize.

Ny markedsplass fikk sin første transaksjon

Modulize har så langt fasilitert innhenting av tilbud for 23 norske entreprenører og over 30 byggeprosjekter på markedsplassen.

Modulize Marketplace, markedsplassen for prefabrikkerte elementer og moduler, har gjennomført sin første transaksjon. En enebolig på Østlandet ferdigstilles i disse dager, med Sætheren Element som leverandør. Entreprenøren uttrykker stor tilfredshet.

– Modulize spilte en kritisk rolle i prosjektets suksess. I begynnelsen lastet entreprenøren opp prosjektbeskrivelsen gratis på markedsplassen, hvor det ble gjort tilgjengelig for et omfattende europeisk nettverk av produsenter av prefabrikkerte elementer og moduler som leverte tilbud direkte på markedsplassen. Med Modulize, kunne entreprenøren enkelt, inne i systemet, sammenligne og sammenstille tilbudene, noe som gjorde det enklere og betraktelig raskere å ta informerte beslutninger, fremgår det av en pressemelding fra selskapet.

Gjennom plattformen fikk entreprenøren tilgang til produsentprofilene i Modulize sin database, med detaljert informasjon om kapasiteter og lokasjon.

– Dette bidro til økt innsikt og tillit mellom partene. Videre muliggjorde plattformen direkte kommunikasjon mellom entreprenør og produsent, som sikret klarhet før arbeidet startet.

Ellika Cachat, sjef for markedsplassen i Modulize, uttaler at prosjektet illustrerer hvordan Modulize forenkler anskaffelsesprosessen, og hjelper entreprenører fra idé til ferdig bygg.

– Vi er utrolig glade for den positive responsen fra både entreprenører og produsenter, og er klare til å bistå entreprenører, enten om de er usikre på om prefab kan være noe for sine prosjekter, eller om de er på utkikk etter en enklere måte å innhente og evaluere tilbud og leverandører på, sier hun.

Modulize har siden oppstarten i 2020 etablert seg som en aktør med 58 produsenter på tvers av 11 europeiske land på kundelisten. Selskapet har så langt fasilitert innhenting av tilbud for 23 norske entreprenører og over 30 byggeprosjekter på markedsplassen. Blant eierne i Modulize er Møller Eiendom, Investinor og Morten Grongstad

Powered by Labrador CMS