LLEILIGHETER: Slik blir nye Yttersvingen se ut. Første byggetrinn startes allerede nå.
38 nye leiligheter i skiparadiset
Første byggetrinn startes allerede nå samtidig med at skisesongen smelter.
Nå settes første spade i jorda for Kvitfjells nye leilighetskompleks, Yttersvingen. Her skal det bygges 38 leiligheter i to blokker over et garasjeanlegg som en del av en større plan. Prosjektet er den største enkeltinvesteringen til Alpinco siden Gudbrandsgard stod ferdig i 1998-99, ifølge en pressemelding.
LES OGSÅ: 245 boliger og 2.482 kvadratmeter næring
De to blokkene som skal settes opp i bunnen av Kvitfjells vestside, også kalt Skitorget, er første byggetrinn i et større prosjekt og har en kostnadsramme på 150 millioner kroner. På sikt er det planlagt enda flere byggetrinn på vei mot en fullverdig fjellandsby.
LES OGSÅ: På evig tomtejakt
– Takket være offensive eiere, og ikke minst DNB som har troen på både prosjektet og Kvitfjell, har dette blitt en realitet selv i disse tider, sier daglig leder Odd Stensrud i Alpinco.
LES OGSÅ: Full gass i boligutviklingen
Selve byggene er blitt tegnet av Logg Arkitekter. De skal visstnok ha lagt vekt på materialvalg, planløsning, arktitektur og ikke minst innredning. Blokkene skal etter planen være ferdigstilt høsten 2021.
LES OGSÅ: Halve omsetningen forsvant