Solgte hotell på Norefjell

Danske Bank har solgt hotellet Norefjell Ski & Spa til Edda Utvikling og Adolfsen Group.

Publisert Sist oppdatert

Dette er en artikkel fra NE nyheter, som nå er blitt til Estate Nyheter. Redaksjonen.

Det var Akershus Eiendom som var rådgiver da Danske Bank solgte Norefjell Ski & Spa til Arne og Marianne Blystads selskap Edda Utvikling og brødrene Roger og Kristian Adolfsens selskap Adolfsen Group. Også Danske Bank Corporate Finance har vært rådgivere for Danske Bank i transaksjonen.

«Vi er glade for at hotellet nå er solgt til Blystad/Adolfsen Group. Det er eiere med høye ambisjoner på vegne av Norefjell som høyfjelldestinasjon. Kjøperne er erfarne hotelldrivere og vi gleder oss til å bli kjent med planene de har for videre utvikling av Norefjell Ski & Spa», uttaler Danske Bank i en pressemelding.

Kjøperne eier allerede skisenteret ved hotellet. Marianne Blystad skriver i en pressemelding at man nå er i gang med å investere 50 millioner kroner i nytt snøproduksjonsanlegg i skisenteret, noe som skal bidra til at senteret kan forlenge sesongen.

Danske Bank er fornøyd med å ha fått solgt hotellet, da det ikke er en del av bankens kjernevirksomhet å drive høyfjellshotell.

Powered by Labrador CMS