DNB Næringsmegling AS har fått oppdraget med å selge Hegdehaugsveien 21, bestående av 39 leiligheter utleieleiligheter.
Skal selge kremeiendom på vestkanten
Boligutleieblokken i Hegdehaugsveien 21 består av 39 leiligheter, totalt 2082 BRA, kjeller og 5 utendørs parkeringsplasser.
– Dette er en kremeiendom. Det er sjeldent eiendommer med så sentral beliggenhet, og i et stille område kommer for salg, sier Morten Roland, transaksjonsdirektør i DNB Næringsmegling AS, som opplever stor pågang. Han forventer god konkurranse om å få eiendommen, og er sikker på at den vil gå raskt i markedet.
Løpende kontraktsleie er NOK 6.436 344 og alle leilighetene er for tiden utleid.
– Med relativt enkle grep er det mulig å få inntil 24 ekstra soverom gjennom å flytte kjøkkenet. BER peker på at det i teorien normalt også bør være mulig å bygge på 1+1 etasje, med «lette» konstruksjoner, uten at dette potensialet er regulerings- eller byggemessig konkludert, sier han.
Yield på 3-tallet
– Dette er en attraktiv boligutleieblokk, og vi tror yielden blir godt ned på 3-tallet, sier Roland, som ikke ønsker å kommentere pris.
Estate Nyheter antar at prisen vil ligge rundt 180 millioner kroner.
Eiendommen er i dag eid av AS Hegdehaugsveien 21, der de største aksjonærene er Runi Helene Vold og Anne Cathrine Vold Gran.
– Det er en familiekonstruksjon som eier eiendommen, og nå er tidspunktet modent for å selge eiendommen, sier han.